Кваліфікаваны НРС: гераічны бамбардзір Фрэнк Банак

0 79

Клуб чэмпіёнаў Казахстана "Каірат Алматы" выйграў свой першы матч кваліфікацыі Лігі чэмпіёнаў у сераду, дзякуючы каштоўнаму голу абаронца Камеруна Фрэнка Баньяка.

Першы матч і першы гол для Фрэнка Баньяка, пад майкай Кайрата Алматы. Камерунскі міжнародны абаронца быў нават выратавальнікам сваёй каманды ў гэтую сераду, падчас першага этапу другога раўнда кваліфікацыі ў Лігу чэмпіёнаў. Новапрызыўнік казахстанскага чэмпіёна забіў пераможны гол супраць белградскай "Црвены Зоркі" (2: 1).

У кулуарах на старце Фрэнк Банак уступіў у гульню ў 68-йe хвіліна, а лік паўсюдна паказваў 1 гол. Праз дзесяць хвілін ён скарыстаўся ідэальным навесам, каб зрабіць розніцу (78e, 2-1). У сваім першым матчы са сваім новым клубам гулец, які трэніраваўся ў Фондзе Самуэля Это'о, робіць добрую адзнаку. Дзве каманды сустракаюцца праз тыдзень у рамках другога этапу.