Зборная Францыі - Бензема паранены, Жыру забівае, а Францыя перамагае - FOOT 01

0 35

Францыя выйграла ў Балгарыі з лікам 3: 0

Галы за Францыю: Грызман (29-е), Жыру (83-е і 90-е)

У апошняй падрыхтоўчай сустрэчы да Еўра-2021, якая адзначылася вяртаннем публікі на стадыён "Франс" з прысутнасцю 5000 гледачоў, Францыя спакойна дамінавала ў Балгарыі з лікам 3: 0.

Аднабаковы матч, які часам выглядаў як гульня зорак, бо "Хабс" выконваў тэхнічныя хады, як вельмі натхнёны Пол Погба. Але на табло, нягледзячы на ​​хутка прадастаўленыя магчымасці, на перапынку быў толькі 1: 0. Гэта быў Грызман, які разблакаваў лічыльнік, злёгку адхіліўшыся ад акрабатычнага вяртання, пасля доўгага перыяду французскага панавання (1: 0, 29). Выезд Карыма Бенземы з-за траўмы з-за мыліцы некалькі астудзіў настрой.

Пасля перапынку галкіпер Балгарыі Навумаў па-ранейшаму працаваў, дазваляючы лікам не брыняць, асабліва супраць Мбаппе. Відавочна, што гол у перапынку падпісаў Аліўе Жыру, вельмі прысутны перад варотамі і які прарэзаў на блізкай штанзе крыж справа ад Павара (2: 0, 83-я). Розніца была зроблена, і тым больш у пачатку часу, калі спыніўся час, калі Лемар падаваў Бэну Еддэру, які літаральна прапанаваў Жыру дубль (3: 0, 90-е). Сапраўдны спектакль па эфектыўнасці для таго, хто ўступіў замест Карыма Бенземы. "Сінія" без асаблівых цяжкасцей справіліся з гэтай апошняй стадыяй для гэтага поспеху, які застаецца дастатковым, каб прывесці чэмпіёнаў свету ў добрую форму за адзін тыдзень матчу з Германіяй у Мюнхене.