Бенчаркі выйграў першы матч Замалека

1 58

Замалек з Егіпта заявіў пра гасцявую перамогу ў першым этапе паўфіналу афрыканскай Лігі чэмпіёнаў, батанt Раджа Касабланка 1: 0 у Марока ў ноч на нядзелю.

Галавой у першым тайме мараканца Ахрафа Бенчаркі, былога гульца суперніка "Раджа" Відада, хапіла, каб Замалек атрымаў перамогу напярэдадні матчу ў адказ Егіпта ў наступныя выхадныя.

Яго гол на 18-й хвіліне адбыўся з падачы Ахмеда Саеда, які прайшоў міма брамніка "Раджа" Анаса Зніці.

Les пераможцы у фінале наступнага месяца сустрэнецца з Відадам Касабланкай альбо егіпецкім гігантам Аль-Ахлі.

Пасля Алі мае перавагу над "Уідадам" - 2: 0 яго перамога ў першым матчы ў Касабланцы ў суботу.

Паўфінал упершыню з таго часу вяртаецца да кантынентальных клубных футбольных спаборніцтваў у Афрыцы блакіроўка з Covid-19.